Nabór na letni kurs języka niemieckiego organizowany przez Uniwersytet Christiana Albrechta w Kilonii

Ośmiu studentów UAM może uczestniczyć w tym kursie nieodpłatnie. Osoby zainteresowane proszę o przesłanie kompletnych zgłoszeń na marta.dajczak@amu.edu.pl, najpóźniej do 15 marca 2021 r.

Załączam ulotkę informacyjną, druk zgłoszenia i druk Anmeldebogen wymagany przez stronę niemiecką.

Gdyby z uwagi na pandemię kurs miał być odwołany, informacja zostanie przesłana zainteresowanym najpóźniej na początku kwietnia.

Poniżej szczegółowe informacje

Termin kursu: 12 lipca – 6 sierpnia 2021

Dla kogo: studenci wszystkich lat i trybów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich

Termin aplikowania w UAM: 15 marca 2021

Sposób aplikowania: przesłanie skanów kompletnych i podpisanych dokumentów na marta.dajczak@amu.edu.pl

Wymagane dokumenty:

1) zgłoszenie studenta na wymianę międzyuczelnianą (druk w załączeniu);

2) CV;

3) certyfikat znajomości języka niemieckiego lub inny dokument potwierdzający znajomość niemieckiego na poziomie co najmniej A2.2;

4) Anmeldebogen (druk w załączeniu, UAM przekaże do Kilonii zgłoszenia wybranych 8 studentów)

Dodatkowe informacje z CAU:

Although the global corona pandemic continues to preoccupy us all and unfortunately continues to have a severe impact on our exchange activities, we have started to plan the 74th International Summer Course (July 12th – August 6th, 2021) at Kiel University.

The invitation for the International Summer Course includes the free participation in all course activities, food (half-board) and housing.

Nominated candidates should have at least a good basic knowledge of the German Language, since all lectures are given in German language. Students should have passed the level A 2.2 before they can participate in our Summer Course. You can find more information about the Level A 2.2 in the Gemeinsame Europäischer Referenzrahmen für Sprachen (GER, look at http://www.europaeischer-referenzrahmen.de/)  or in English: Common European Framework of Reference for Languages: Learning, Teaching, Assessment (CEFR), see also at:

More information about the summer course and application forms you will find on the web page:

www.uni-kiel.de/internationalersommerkurs